2009 m. sausio 21 d., trečiadienis

Kaip būti laimingu?Šis klausimas dabartiniais laikais manau kaip niekada aktualus, bet vienintelį atsakymą rasti tikrai sunku. Atrodytų viskas ko reikia – pinigų, dar daugiau pinigų, gero automobilio, namo, supermodelio į parankę, šlovės ir garbės. Tačiau neretas turintis visus išvardintus dalykus tarsteli, jog tai laimės neneša. O ir psichologai lyg susitarę kartoja, kad minėtieji dalykai žmogų laimingą daro tik trumpam.

Imkime pinigus kaip pavyzdį. Prisiminiau, kad dar būdamas pirmų kursų studentas kišenėje turėdavau 80 litų mėnesiui, o nelauktai sulaukęs stipendijos, kuri siekė fantastiškus 120 litų, buvau pats tikriausias ponas – ir „ant alaus“ užtekdavo ir į klubą nueiti, net namo su taksi grįžti.. Dabartinė finansinė situacija pasikeitė kaip diena ir naktis, atrodytų turėčiau gyventi kaip inkstas taukuose, bet taip nėra. Manau čia uždaras ratas – augant finansam, auga ir poreikiai.

1996 metais Minesotos universitete atlikto tyrimo duomenimis savybė jaustis laimingai yra užkoduota mūsų genuose. Bendriausiu atveju išgirdus žodį „genai“, prieš akis iškyla tėvų mums perduota informacija, tačiau šiuo atveju viskas yra sukuriama genam jungiantis dar neištirtu būdu. Taip „pagaminamas“ unikalus egzempliorius – kiekvienas iš mūsų. Pažįstu keletą žmonių, kurie, atrodytų, visada laimingi. Nėra jų gyvenimas idealus, tiesiog jie „spinduliuoja“ ir tiek.

Laimės jausmas itin stipriai pasireiškia lyginant save su kitais. Jei kitiems sekasi geriau, mes jaučiamės ne itin laimingi ir atvirkščiai. Tokio palyginimo daugiausia televizijoje, kur žvaigždės ir žvaigždūnai maudosi prabangoje, apsupti dėmesio ir šlovės. Nenorom peršasi išvada – mažiau TV žiūrėsi, laimingesnis būsi.. Bet nenukrypkime nuo temos.

Dažnam laimė asocijuojasi su tikslų įvykdymu. Deja ir čia viskas gana trapu, pasiekus tikslą, dažnai jaučiamasi dar prasčiau. Nepasakyčiau, kad baigęs savo „amžiaus“ darbą jausčiausi gerai. Atvirkščiai, atsirado kažkokia tuštuma. (Akivaizdus bandymas ją užpildyti).

Manau, pakankamai radau pakankamai vertingų patarimų, galbūt padėsiančių jums tapti bent truputėlį laimingesniais:

1. Nesiek savo gyvenimo vien su tikslų įvykdymu.
2. Dažniau kanors darykit neprašydami atlygio.
3. Stenkitės būti saikingi.
4. Gyvenkite šiuo momentu.
5. Pasiimkite į rankas gerą knygą ir atsiribokite nuo pasaulio

Būkite laimingi :)

2 komentarai:

Anonimiškas rašė...

o jė, tikrai tuštumos veriasi po to amžiaus darbo :)
laimę galima rasti savyje, o ne jokiuose daiktuose ir ne jokiuose piniguose :)

Anonimiškas rašė...

asmeniškai stengiuos vadovautis viena taisykle - daryk tai, ko iš tiesų nori (o ne ego reikalauja) ir visa kita susitvarkys savaime :]